Rogaliki “bez chemii” kamiennogórskich drugoklasistów

W piątek, 18 listopada br. uczniowie klasy IIc Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, uczestniczyli w warsztatach piekarskich „Od ziarenka do bochenka” w „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

W trakcie warsztatów „młodzi kamiennogórscy adepci piekarstwa” ubrani w fartuchy ochronne po odczytaniu receptury przygotowania rogalików samodzielnie kupowali potrzebne im produkty w zaimprowizowanym sklepiku, płacąc uśmiechem, a następnie „piekarskie rodzinki” wyrabiały w pierwszym etapie rozczyn, korzystając z zakupionych składników.

Po wyrobieniu rozczynu z ochotą wyrabiali ciasto, które po rozwałkowaniu i podzieleniu formowali w rogaliki, które w piecu „nabierały rumieńców”. Upieczone przez drugoklasistów rogaliki smakowały wszystkim uczestnikom warsztatów.

Opiekunami uczestników wycieczki edukacyjnej byli Małgorzata Pawlikowska – wychowawczyni klasy oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Honorowy Członek PTSM.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment