Rockowa Noc w Muzeum Tkactwa

W dniu 18 maja 2019 roku o godz. 18:00 w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbyła się Rockowa Noc. Wydarzenie zorganizowane w ramach akcji Noc Muzeów trwało do godz. 24:00.

Na dziedzińcu muzeum można było usłyszeć przeboje gigantów rocka w wykonaniu zespołu Rock Tube. Przed koncertem publiczność rozgrzała młoda wokalistka Ola Majak. W salach muzeum dostępna była wystawa Bernadety Nowak „Muzyczne inspiracje” prezentująca portrety gwiazd mucyki rockowej.

W programie znalazło się również spotkanie z konserwatorem dzieł sztuki i warsztaty plastyczne dla dzieci. Każdy uczestnik wydarzenia mógł skorzystać z przygotowanych przekąsek w postaci słodyczy i chleba ze smalcem.

Przypominamy, że Noc Muzeów polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych do zwiedzania na co dzień, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie w ten dzień udostępniane jest za darmo lub za symboliczną opłatą i trwa do późnych godzin wieczornych i nocnych.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment