Robotyka w gminie Czarny Bór

Dzieci korzystające z zajęć organizowanych przez Bibliotekę +Centrum Kultury w Czarnym Borze nie mogą narzekać na nudę. Warsztaty teatralne, zajęcia wokalne, taneczne, spotkania czytelnicze, a od marca także bardzo modna ostatnio – robotyka z programowaniem.

Klocki LEGO Mindstorms i weDo2.0 do tego tablet, zwinne rączki, nieco wyobraźni, umiejętności manipulacyjnych i roboty idą w ruch. Najlepsza z możliwych, edukacja przez zabawę. Zajęcia prowadzą doświadczenie edukatorzy, więc o nudzie nie może być mowy.

Jak mówi Katarzyna Bernaś – dyrektor B+CK „Projekt Świetlicowo zaprogramowani” to cykl warsztatów i zajęć kreatywnych w oparciu o nauki ścisłe, informatykę, robotykę i multimedia skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

W ramach zadania realizowane są warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki zgłębiają wiedzę o kodowaniu, uczą się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwijają logiczne i kreatywne myślenie) oraz warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznają możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzą się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smratfona). Program realizowany będzie do listopada 2024 r. w B+CK oraz na świetlicach wiejskich.

Share

Zobacz inne