Riverside zagra w Wałbrzychu

W dniu 10 września 2019 roku o godz. 19:00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie się koncert zespołu Riverside.

Riverside to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. W swojej twórczości odwołuje się ponadto do takich stylów jak: rock alternatywny, indie rock, hard rock, post-rock, heavy metal, metal alternatywny oraz rock eksperymentalny. Riverside to przede wszystkim sposób wyrażania refleksji, marzeń i fantazji poprzez muzykę. Jest to pomysł na przekazanie emocji, na ucieczkę od szarej lub nienaturalnie kolorowej rzeczywistości. Jest to muzyka inspirowana czasem, miejscem, myślą i słowem, wytworem wyobraźni własnej i innych ludzi. To radość i smutek, szept i krzyk.

Ubiegłoroczna polska edycja „Wasteland Tour” – promująca siódmy album „Wasteland” (który uzyskał już status złotej płyty) – zawitała do takich miast jak Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Toruń oraz Łódź. W tym roku zespół zdecydował, że zagra w miastach, w których podczas ubiegłorocznej trasy gos nie było i – uwaga – będą to głównie koncerty kameralne.

Trasa będzie się nazywać „I’M YOUR PRIVATE WASTELAND” i obejmie następujące miejsca i daty:

– 05.09 – Białystok, “GWINT”
– 06.09 – Lublin, “KLUB 30”
– 07.09 – Rzeszów, „POD PALMĄ”
– 08.09 – Bielsko Biała, „BCK”
– 10.09 – Wałbrzych, „STARA KOPALNIA”
– 12.09 – Lubin, „CK”
– 13.09 – Zielona Góra, „KAWON”
– 14.09 – Koszalin, „G38”
– 15.09 – Gdynia, „UCHO”

Koncerty kameralne oznaczają bardziej intymną atmosferę, ale też i ograniczoną ilość miejsc, dlatego zachęcamy wszystkich do nabycia biletów w przedsprzedaży.

Zobacz inne

Leave a Comment