Riverside w Wałbrzychu

Dnia 26 kwietnia 2017 roku o godz. 19:00 w Starej Kopali odbędzie się koncert grupy Riverside.

Riverside po dwóch wyprzedanych koncertach w warszawskiej Progresji, na których zagrał dla 4000 osób, pierwszy egzamin ma już za sobą. Wydarzenie muzyczne „Towards the Blue Horizon Tour” to pierwsza po dłuższej przerwie trasa Riverside, która wystartowała 20 kwietnia 2017 roku w Olsztynie i obejmuje 9 koncertów w Polsce i 19 na Zachodzie.

Oczywiście na tak ważnym wydarzeniu muzycznym nie zabraknie “Czadrowa”. Relację z koncertu w Wałbrzychu zaprezentujemy na naszym portalu.

Riverside to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powszechnie kategoryzowany jako przedstawiciel rocka lub metalu progresywnego w swej twórczości odwołuje się ponadto do takich stylów jak: rock alternatywny, indie rock, hard rock, post-rock, heavy metal, metal alternatywny oraz rock eksperymentalny. Riverside to przede wszystkim sposób wyrażania refleksji, marzeń i fantazji poprzez muzykę. Jest to pomysł na przekazanie emocji, na ucieczkę od szarej lub nienaturalnie kolorowej rzeczywistości. Jest to muzyka inspirowana czasem, miejscem, myślą i słowem, wytworem wyobraźni własnej i innych ludzi. To radość i smutek, szept i krzyk.

Na polskiej trasie pojawią się gościnnie zespoły Lion Shepherd oraz Sounds Like The End of The World.

Bilety dostępne w systemie TICKETPRO, w salonach Empik, Media Markt, Saturn.
Bilety kolekcjonerskie: 55 zł przedsprzedaż / od 17 kwietnia 65 zł.
Wałbrzych – Stara Kopalnia, kasy Welcome Center
Wałbrzych – Pasaż Tesco Biuro Podróży Jolka
Wałbrzych – Kiosk z prasą Piaskowa Góra
Wałbrzych – Biuro Podróży Jolka ul. Moniuszki 17

RIVERSIDE – „TOWARDS THE BLUE HORIZON TOUR 2017”

Rok 2017 musi być lepszym rokiem. A my musimy powrócić do życia. Nie zrobimy tego bez powrotu na scenę. Jest nam więc niezwykle miło poinformować Was wszystkich, że w tym roku Riverside powraca do grania na żywo.
Po dwóch specjalnych wieczorach w lutym, które z wiadomych względów będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, zaplanowaliśmy dla Was dwie odsłony specjalnej trasy koncertowej, którą postanowiliśmy nazwać „Towards The Blue Horizon Tour”. Pierwsza jej odsłona rusza w kwietniu i maju. Druga, podczas której odwiedzimy więcej europejskich krajów, wystartuje jesienią.
Na „Towards The Blue Horizon Tour” pojawimy się w nowym składzie koncertowym. Podczas trasy zagra z nami gitarzysta, dzięki któremu nasza muzyka zabrzmi tak jak powinna, nie tylko dlatego, że jest bardzo dobrym muzykiem, ale przede wszystkim dlatego, że ma w sobie skromność i pokorę, która dla nas na scenie zawsze była niezwykle ważna. Dodatkowo zaprezentujemy masę kompozycji, które zagramy po raz pierwszy w swojej karierze. Do naszych występów dołączą też emocje, jakich wcześniej nie czuliśmy. Wspólnie z Wami chcielibyśmy się im poddać i sprawić, by każdy z naszych utworów zabrzmiał potężnie jak nigdy.
Stajemy się innym zespołem, dojrzalszym, poważniejszym, naznaczonym przez życie. Jednak mimo braku Grudnia, który zawsze będzie z nami obecny, wciąż jesteśmy przede wszystkim zespołem koncertowym. Co już całkiem niedługo udowodnimy Wam podczas „Towards The Blue Horizon Tour”. Pamiętajcie – „This is not the end, this is not the time”.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment