Riccardo “Walking Dead” Nosiglia rywalem Marcina Zontka

Riccardo Nosiglia to jeden z zawodników MMA dopisanych do karty walk gali FEN 15 Final Strike. Wystąpi on w zastępstwie za Boubacara Balde, który miał walczyć z Marcinem Zontkiem. Z powodu kontuzji Balde musiał zrezygnować z walki podczas sobotnich zawodów w lubińskiej hali RCS.

Przypominamy, iż gala FEN bazująca na sztukach walki MMA i K-1, odbędzie się 14 stycznia 2017 roku w lubińskiej hali RCS. W FEN 15 Final Strike udział weźmie Marcin Zontek z Jeleniej Góry reprezentujący kamiennogórski klub Contender.

Włoch Riccardo „Walking Dead” Nosiglia (27 lat, 186 cm, 4-0), którego czeka starcie z niedawnym pretendentem do tytułu mistrza FEN wagi półciężkiej w formule MMA Marcinem Zontkiem, zastąpi na FEN 15 Final Strike innego awizowanego wcześniej obcokrajowca, Francuza Boubacara Balde. Dla zawodnika Shoot Team Padwa będzie to pierwszy występ poza granicami ojczystego kraju – dotychczas walczył dla organizacji Kombat League i Power Nation Fighting Championship, zdobywając w 2014 i 2015 roku tytuł mistrza PNFC w kategorii półciężkiej. Uchodzi za specjalistę od ground and pound – wszystkie swoje zawodowe walki Nosiglia kończył w pierwszych rundach nokautującymi ciosami w parterze.

Transmisja gali odbędzie się w Polsat Sport Fight oraz ipla (od godz. 19:00), Polsat Sport (od godz: 20:30), Super Polsat (od godz. 22:00).

Więcej na temat gali FEN i Marcina Zontka w tagach MMA.

Fot. info: fen-mma.com

Share

Zobacz inne

Leave a Comment