Rewitalizacja kamienic kamiennogórskiego rynku

Przypominamy, że wśród trzech kolejnych kamiennogórskich budynków przeznaczonych do rewitalizacji, o czym informowaliśmy wcześniej, dwa znajdują się na kamiennogórskim rynku (przy Placu Wolności). Są to dwa obiekty zabytkowe pod ochroną prawa. Wśród prac budowlanych, które zostaną wykonane na wspomnianych obiektach znajdzie się m.in.: skucie luźnych i odpadających tynków, wykonanie wzmocnień muru w miejscach pęknięć, wykonanie nowych tynków i uzupełnień, odtworzenie wszystkich elementów ozdobnych elewacji (gzymsy, opaski i gzymsy okienne, pilastry, płaskorzeźby itp.).

Przypominamy, że budynek przy Placu Wolności 12 został wzniesiony początkiem XVIII w. natomiast przy Placu Wolności 16 pod koniec XVIII w. Budynki posiadają bogato zdobioną elewację frontową, łamane gzymsy nadokienne, płaskorzeźby oraz na jednym z budynków attykę – architektoniczne elementy dekoracyjne wieńczące elewację z balustradą.

W zakresie prac oprócz kompleksowego remontu elewacji budynków znajduje się również cała infrastruktura przyległa, co zdecydowanie poprawi komfort mieszkańców i estetykę kamiennogórskiego rynku.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment