Renowacja Nepomucena – słupki grodzące

Trwa produkcja czterech słupków grodzących, które zostaną zainstalowane przy odrestaurowanym pomniku św. Jana Nepomucena w sołectwie Czadrów.

Słupki grodzące wykonane będą z piaskowca i połączone czarnym łańcuchem. Głównym ich zastosowaniem będzie odgrodzenie obiektu małej architektury i nadanie temu miejscu odpowiedniego wyglądu.

Dzięki wykorzystaniu piaskowca do produkcji słupków grodzących pozwoli to idealnie uzupełnić przestrzeń przy pomniku św. Jana Nepomucena.

Już niebawem zostaną wykonane kolejne prace ziemne związane z zagospodarowaniem przestrzeni wokół pomnika, którą wykonają mieszkańcy sołectwa w ramach pracy społecznej.Przypominamy, iż kamienny barokowy Jan Nepomucen, który znajdował się przy drodze wjazdowej na fermę drobiu został odrestaurowany i otrzymał nową lokalizację przy drodze powiatowej nr 3468D, nieopodal mostu na rzece Zadrna, w kierunku Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji.

Renowację figury przeprowadziło Stowarzyszenie Brama Czadrowska dzięki uzyskanej dotacji z Urzędu Gminy Kamienna Góra w ramach zadania publicznego w zakresie ochrony dóbr kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

Cały proces renowacji jest prezentowany na naszym portalu w tagach nepomucen i na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskinepomuk.wordpress.com.

Zobacz inne

Leave a Comment