Renowacja Krzyża

Dnia 21 czerwca 2016 roku odbył się kolejny etap renowacji Krzyża przydrożnego, znajdującego się przy głównej drodze biegnącej przez Czadrów.

Przypominamy, iż z inicjatywy Stowarzyszenia Brama Czadrowska uzyskano dofinansowanie w ramach konkursu ofert o pozyskanie dotacji dla organizacji pozarządowych z budżetu Gminy Kamienna Góra.

Zadaniem publicznym w przygotowanym projekcie w ramach ochrony dóbr kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego była renowacja Krzyża przydrożnego w sołectwie Czadrów.

W zakres kolejnych wykonanych prac wszedł montaż odrestaurowanych słupków płotowych.

Dnia 21 czerwca 2016 roku do Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze Stowarzyszenie Bramna Czadrowska złożyło również wniosek o wycięcie drzewa i usunięcie suchych konarów.

Przy Krzyżu rosną dwa drzewa. Jedno jest obumarłe i całkowicie suche natomiast na drugim znajdują się bardzo suche konary.
Ze wstępnych rozmów z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze prace wycinki drzew zostaną przeprowadzone we wrześniu. Zabezpieczenie miejsca wokół Krzyża nie będzie stwarzało niebezpieczeństwa dla odrestaurowanego zabytku.

Będziemy informować o kolejnych pracach.

Wszystkie wpisy dotyczące prac remontowych Krzyża dostępne w tagach renowacja krzyża.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment