Relikwie św. Jose w Sanktuarium Krzeszowskim

Informujemy, iż 22 stycznia 2017 roku, dzięki uprzejmości redakcji „Naszego Dziennika”, będą peregrynowały w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie relikwie św. Jose Sancheza del Rio. Tego dnia wierni: dzieci, młodzież i dorośli będą mogli oddawać im cześć w ramach wszystkich Mszy św. Udało się połączyć peregrynację z Festiwalem Trzech Kultur, w którym będą uczestniczyć Polacy, Czesi i Serbołużyczanie. Na zakończenie tego Festiwalu kolędowego i jasełkowego będzie można oddać cześć tak młodemu świętemu z drugiej półkuli, czyli z Meksyku. Święty Jose jest bardzo mocnym przykładem wierności w wierze na współczesne czasy liberalizmu i oddalania się Europy od Pana Boga.

Mimo młodego wieku św. Jose oznaczał się niesamowitą mądrością ducha, ponieważ swoją postawą życia, swoim przykładem udowodnił , że dla Niego Chrystus jest najważniejszą wartością. Próbowano Jose Sancheza del Rio podczas rewolucji meksykańskiej namówić do tego, aby odsunął się od Kościoła, nie przyznawał się do Chrystusa, przyjął apostazję, a tymczasem On przez swoje męstwo pokazał, że jest oddany Chrystusowi. Ten młody święty chłopiec do końca pozostał wierny Chrystusowi. Szczególnie uwidoczniło się to w Jego odejściu do wieczności, kiedy przed śmiercią ze słowami na ustach – zawołał: „ Niech żyje Chrystus Król”.

Podczas wszystkich Eucharystii w bazylice krzeszowskiej w niedzielę 22 stycznia 2017 roku o godz. 7:30, 10:oo i 12:oo wierni będą mogli ucałować Jego relikwie, a przy wyjściu z Bazyliki będzie możliwość nabycia na stoisku „Naszego Dziennika” specjalnej książki popularyzującej św. Jose p.t. „Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla. Jose Sanchez del Rio, męczennik cristero” o. Luisa Laureana Cervantesa; przetłumaczona na język polski.

Konkurs plastyczny o św. Jose Luis Sanchez del Rio

Zobacz inne

Leave a Comment