Recyklingowy Zawrót Głowy

SANIKOM Sp. z o.o. zaprasza wszystkich miłośników, zwolenników, a przede wszystkim przeciwników segregacji odpadów i recyklingu na warsztaty ekologiczne, podczas których przypomnimy sobie potrzeby, zalety i korzyści płynące z segregacji odpadów, prawa i obowiązki nas, twórców odpadów.

Warsztaty odbędą się 3 września 2016 roku na rynku w Chełmsku Śląskim od godziny 10:00 do 14:00.
O godzinie 9:00 czytamy “Quo vadis”.

Czekać będą na Państwa trzy stoiska, przy których odbywać się będą warsztaty tworzenia kwiatów i zwierzątek z odpadów, papierowej biżuterii i turniej śmieciogier stworzonych przez Państwa. Razem tworzyć będziemy m.in. śmieciowe sowy, wazony z butelek, sukienkę, fotel z opon, pufę z butelek, portfel z butelki, regał ze skrzynek, skarbonkę z butelki, pompony ze starych materiałów, doniczki z rynien, choinkę ze starej książki, torbę malować będziemy roślinami, zrobimy świeczniki i eko drzewo oraz przerobimy starą szafkę.

Pomiędzy zajęciami wspólnie grać będziemy na bębnach. Nasza eko-orkiestra swoją muzyką oznajmi wszem i wobec jak segregować śmieci. Po naszych zajęciach nikt już nie będzie wątpił w sens i konieczność segregowania odpadów.

Warsztaty trwać będą 4 godziny bez przerw. Równolegle odbywać się będą zajęcia na 3 stanowiskach eko-recyklinowych i jednym stanowisku muzycznym. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w każdym działaniu.

Prowadzący warsztaty będą również odpowiadać na pytania i udzielać szczegółowych informacji z zakresu zasad segregowania śmieci. W przypadku bardzo dużego zainteresowania i kolejki chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach muzycznych – bębniarskich. Jednorazowo może uczestniczyć w nich około 15-20 osób.

Projekt „Partnerska współpraca z korzyścią dla środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment