Recital Macieja Obary w Pałacu Wojanów

Dnia 2 kwietnia 2018 roku o godz. 18:00 w Pałacu Wojanów odbędzie się “Recital Macieja Obary. Concerti Pasquali”. Wstęp wolny.

Saksofonista Maciej Obara jest jednym z najaktywniejszych polskich muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Wraz ze swym międzynarodowym kwartetem koncertował w ostatnich latach niemal na wszystkich najważniejszych festiwalach jazzowych.

Choć współpracował z wieloma artystami z Japonii, USA i Europy, to od lat jego priorytetowym projektem jest autorski kwartet, w skład którego wchodzą: pianista Dominik Wania, kontrabasista Ole Morten Vagan oraz perkusista Gard Nilssen. Formacja reprezentuje wąską grupę europejskich muzyków, którzy świadomie i bezkompromisowo omijają muzyczne dosłowności, kreując swój własny styl. Najnowsza płyta zespołu „Unloved” jest dziewiątym autorskim albumem w dyskografii Macieja Obary. Opublikowane nagrania jak i koncerty grane na scenach najważniejszych światowych festiwali jazzowych zbudowały zasłużoną i niepodrabialną markę Macieja Obary.Share

Zobacz inne

Leave a Comment