“Razem na powiaty” – kolejne służby

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego wraz ze swoimi kolegami z powiatów ościennych 13 i 15 marca br. uczestniczyli w kolejnych służbach przeprowadzonych na drogach naszego powiatu w akcji pod kryptonimem „Razem na powiaty”. Policjanci w trakcie tych dwóch dni skontrolowali 130 kierujących pojazdami i ukarali uczestników ruchu 95 mandatami karnymi.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze,Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry i Komendy Miejskiej z Wałbrzycha oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Jawora w dniach 13 i 15 marca 2018 roku uczestniczyli w kolejnych służbach w zorganizowanej akcji pod kryptonimem „Razem na powiaty”.

Policjanci w trakcie trwającej akcji wyciągali konsekwencje od wszystkich uczestników ruchu drogowego nie stosujących się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania stosowania się do przepisów o zachowaniu wobec pieszych oraz niewłaściwych zachowań pieszych na drogach.

W trakcie dwóch dni policjanci skontrolowali 130 kierujących pojazdami, na kierujących pojazdami nałożyli 95 mandatów karnych, 86 – mandatów karnych na kierujących pojazdami, na pieszych 8 mandatów karnych, 1 mandat karny na nietrzeźwego rowerzystę, zastosowali 1 pouczenie, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Do służby wykorzystano nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami oraz pojazdy oznakowane Policji. Planowane akcje mają charakter kaskadowy.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Share

Zobacz inne

Leave a Comment