Rażąco przekroczyli prędkość – stracili prawo jazdy

Dwóch kolejnych kierowców, którzy za rażące przekroczenie prędkości zostali zatrzymani przez policjantów jeleniogórskiej drogówki, straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Obydwaj jechali mając na liczniku dużo ponad 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ponadto zostali ukarani mandatami oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 43 lat, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 3 w Kaczorowie. Funkcjonariusze zauważyli pojazd marki VW jadący z Jeleniej Góry z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził aż 124 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości  500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Kolejnego kierowcę, tym razem 39-letniego motocyklistę, policjanci  zatrzymali w Jeleniej Górze. Mężczyzna na drodze, na której obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, poruszał się z prędkością 113 km/h. Kierujący jednośladem również stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze apelują do uczestników ruchu drogowego o rozsądek. Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Policjanci dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg, w tym roku zatrzymali już blisko 500 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 51 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: Policja Dolnośląska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Film bez dźwięku
Share

Zobacz inne

Leave a Comment