Rajd Integracyjny “Jesienne wędrowanie”

Osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, wzięły udział 30 września br. w Rajdzie Integracyjnym Jesienne wędrowanie”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Podaj Rękę Kamienna Góra działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

W tym roku piechurzy, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra – Mariusza Sopaty, Anny Pasiut i Beaty Kimla-Wójcik, odkrywali tajemnice przyrody w Rezerwacie Przyrody Głazy Krasnoludków.

Uczestnicy rajdu poznali wiele ciekawostek z życia zwierząt leśnych, budowali domki dla jeży i żmij, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, uczyli się odróżniać grzyby jadalne i trujące. Wspólnie z Mariuszem pokonywali wytyczony szlak turystyczny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Chętni wzięli udział w warsztatach artystycznych z wykorzystaniem materiałów plastycznych i darów natury. Każdy mógł również sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas gier i zabaw ruchowych. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator zapewnił posiłek.

Zarząd Stowarzyszenia Podaj Rękę Kamienna Góra serdecznie dziękuje za współpracę: Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Impreza integracyjna Jesienne wędrowanie przeprowadzona została w ramach projektu Ciekawi świata i była współfinansowana przez Powiat Kamiennogórski, Gminę Miejską Kamienna Góra oraz Gminę Kamienna Góra.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment