Rajd Integracyjny “Jesienne wędrowanie”

W dniu 21 września 2019 roku osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego
w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym „Jesienne wędrowanie”.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy, było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Piechurzy w towarzystwie Pani Doroty Stodolak i Pana Mariusza Sopaty – leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze góry Dzikowiec. Wyprawa połączona była z zabawą terenową oraz z akcją sprzątania lasu.

Po powrocie na polanę Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego „Dzikowiec”, na wszystkich czekała gorąca grochówka, chleb ze smalcem i kiełbaska z ogniska. Po sytym posiłku najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawach ruchowych oraz w konkursie plastycznym – „Przyroda wokół nas”. Dla najstarszych uczestników organizator przygotował zespołowe  gry i zabawy sportowe.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment