Rajd integracyjny “Jesienne wędrowanie”

Dnia 21 września 2018 roku osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym „Jesienne wędrowanie”. Organizatorem cyklicznej imprezy, było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Piechurzy, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali atrakcje turystyczne gminy Lubawka. Miejscem docelowym wyprawy była Góra Świętej Anny. U stóp góry na polanie przy źródle Św. Floriana uczestnicy wyprawy obejrzeli scenkę teatralną pod hasłem „Jak rozweselić Ziemię”, przygotowaną z okazji Dnia Sprzątania Świata. Następnie piechurzy prowadzeni przez Panią Dorotę – pracownika nadleśnictwa wyruszyli na szlak w celu zbierania śmieci. Po akcji sprzątania lasu na polanie organizator zapewnił niespodzianki w postaci: zabaw rekreacyjno – sportowych, pieczenia kiełbasek przy ognisku, pysznego bigosu i pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.

W „kąciku przyrodnika” zorganizowanym przez Panią Dorotę i Pana Mariusza można było wziąć udział w konkursach przyrodniczych oraz posłuchać różnych ciekawostek na tematy związane z „życiem lasu”.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.Share

Zobacz inne

Leave a Comment