Rajd Arado 2017 – Kamienna Góra

Informujemy, iż w ramach zbliżającego się Rajdu Arado, który ruszy już 28 kwietnia 2017 roku, jednym z miejsc realizacji tego wydarzenia będzie oczywiście miasto Kamienna Góra.

Dnia 29 kwietnia 2017 roku w Kamiennej Górze odbędą się dwie atrakcje. Jedną z nich będzie defilada ulicami miasta, o czym informowaliśmy tutaj.

Zwieńczeniem tego dnia będzie wielkie widowisko historyczne „Powrót Bohaterów”, które odbędzie się nad Zalewem w Kamiennej Górze.

Inscenizacja „Powrót Bohaterów” będzie kontynuacją tradycji całodniowych pokazów militarnych organizowanych w Kamiennej Górze od pierwszej edycji Rajdu Arado. Tym razem osią działań rekonstruktorów będzie powrót do Ojczyzny żołnierzy 2. Armii Wojska Polskiego oraz powiązana z tym konieczność toczenia bojów z pozostającymi jeszcze na terenie Sudetów oddziałami niemieckimi. Miasto Kamienna Góra zostanie opanowane przez członków grup rekonstrukcji historycznej w mundurach polskich, radzieckich oraz niemieckich.

Podczas prezentacji wykorzystane zostaną wszystkie pojazdy kołowe uczestniczące w Rajdzie. W ramach pikniku militarnego nad Zalewem będzie prezentowana wojenna historia Kamiennej Góry oraz związane z nią zagadki. Zostanie również podjęta próba rozstrzygnięcia między innymi zagadek nie do końca jeszcze zbadanych, kamiennogórskich sztolni.

Elementem wzbogacającym całość przedsięwzięcia będą pościgi ulicami miasta, podczas których żołnierze polscy, i radzieccy starać się będą zatrzymać uchodzące z miasta jednostki niemieckie.

Podczas cyklu prezentacji wykorzystane zostaną bezpieczne efekty pirotechniczne oraz broń hukowa/filmowa.
W trakcie realizacji cyklu prezentacji przewidziane zostały patrole w mundurach historycznych przemieszczające się po całym mieście.

Zeszłoroczna relacja z inscenizacji w Kamiennej Górze dostępna tutaj.
Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.
Informacje o Rajdzie Arado 2017 dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment