Rajd Arado 2022

Po pandemicznej przerwie wraca największa impreza militarna w regionie – Rajd Arado. Kolejne miasta potwierdzają chęć organizacji widowisk z udziałem rekonstruktorów. Kolejna edycja Rajdu Arado ma się odbyć w dniach 29 kwietnia – 3 maja br. Niebawem więcej szczegółów.

Portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Pogrupowane galerie znajdują się tutaj.

Przypominamy, że organizatorem wydarzenia jest Arado Fabryka Historii S.C. z siedzibą w Kamiennej Górze. Rajd Arado to największe wydarzenie o profilu militarnym w Europie Środkowej. Wysiłek włożony przez organizatorów oraz korzyści, jakie przedsięwzięcie przyniosło regionowi, uhonorowane zostało pierwszą nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego w plebiscycie na największe wydarzenie 2015 roku. Do tej pory Rajd Arado relacjonowany był w kilkudziesięciu stacjach telewizyjnych, radiowych oraz portalach internetowych. W październiku 2016 roku odbyła się również premiera programu telewizyjnego, zrealizowanego przez Canal+ Discovery w ramach popularnej serii „Powrót do przeszłości”, który skupiony był właśnie na tym wydarzeniu. Promocyjny walor wydarzenia podkreśla fakt, że w minionych latach, za sprawą pokazów historycznych na terenie Czech wykroczyło ono poza granice naszego kraju, zyskując w pełni międzynarodowy charakter.

AKTUALIZACJA

Organizator poinformował o odwołaniu tegorocznego Rajdu Arado.

Po wybuchu wojny w Ukrainie organizator planował zorganizować Rajd w zmienionej formie, bez udziału rekonstruktorów Armii Czerwonej i bez strzelania. Podczas Rajdu planowane było przeprowadzenie akcji charytatywnej, związanej z pomocą dla uchodźców z Ukrainy, jednak zrezygnowano również z takiej formy wydarzenia majówkowego.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment