Rajd Arado 2019 – Strzegom

W dniu 5 maja 2019 roku w mieście Strzegom odbyła się inscenizacja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Terenem działań rekonstrukcyjnych w Strzegomiu był Rynek, na którym rozegrano potyczkę z udziałem repliki samolotu myśliwskiego. Przed inscenizacją obył się pokaz sprzętu wojskowego z komentarzem historycznym. Dzień wcześniej w godzinach wieczornych Rajd Arado zajechał również do miejscowości Wieśnica pod Strzegomiem, w której również odbyła się inscenizacja batalistyczna.

Inscenizacja na Rynku w Strzegomiu zakończyła tegoroczny Rajd Arado. Wszyscy zostali wspaniale przywitani w mieście, które po raz pierwszy wpisało się w szlak Rajdu Ardao. Publiczność i władze miasta zachwyciło zaprezentowane widowisko batalistyczne. Przed inscenizacją oraz po jej zakończeniu wszystkie pojazdy zabytkowe biorące w nim udział oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznych mundurach pozostali do dyspozycji publiczności w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado trwała od 30 kwietnia do 5 maja. Na szlaku rajdowym znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka Łomnica, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica, Strzegom.

Obszerna galeria ze Strzegomia (267 zdjęć) dostępna na naszym fanpage.

Przypominamy, że portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

Leave a Comment