Rajd Arado 2019 – Plan działań Kowary

Przypominamy, że już niebawem majówka i kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

W dniu 1 maja 2019 roku Rajd Arado będzie gościć w Kowarach. Zapraszamy wszystkich miłośników imprez plenerowych, militariów i starych pojazdów. Jak zwykle Kowary staną się areną niezwykłych wydarzeń, które mogły mieć miejsce późną wiosną 1945 roku. Osią działań tegorocznego Rajdu jest przemarsz i objęcie garnizonów dolnośląskich przez pododdziały 2. Armii Wojska Polskiego. Uczestnikami będą członkowie grup rekonstrukcyjnych i stowarzyszeń z Polski, Czech oraz Niemiec.

Areną działań będzie Kowarska Starówka, czyli ul. 1 Maja na odcinku od Placu Franciszkańskiego do okolic ratusza. W programie imprezy m.in. polsko-niemiecka potyczka batalistyczną, zgodna z realiami schyłkowego okresu II wojny światowej. W pokazie wykorzystana zostanie broń hukowa (filmowa) oraz profesjonalne środki pozoracji pola walki.

Wszyscy uczestnicy pokazu oraz pojazdy biorące udział w Rajdzie Arado 2019 pozostaną także do dyspozycji mieszkańców i gości w formie otwartego muzeum techniki wojskowej.

Plan godzinowy działań na terenie Kowar:
Godz. 11:15 – Wjazd kolumny rajdowej do Kowar.
Godz. 11:30-13:30 – Otwarte muzeum techniki wojskowej – statyczna prezentacja sprzętu uczestniczącego w Rajdzie.
Godz. 14:00 – Pokaz historyczny w ciągu ul. 1 Maja.
Godz. 15:00 – Wyjazd kolumny rajdowej z Kowar do Karpacza.

Z racji swego edukacyjnego, promującego postawy patriotyczne oraz całkowicie niekomercyjnego charakteru, planowane wydarzenie ma charakter niebiletowany i odbędzie się na terenie powszechnie dostępnym. W związku z powyższym organizator nie przewiduje pobierania opłat wstępu od widzów.

Więcej informacji w tagach rajd arado.

Przypominamy, że portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz również

Dodaj komentarz