Rajd Arado 2019 – Osada Śnieżka w Łomnicy

W dniu 2 maja 2019 roku na terenie Osady Śnieżka w Łomnicy odbyła się kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Podczas inscenizacji w Osadzie Śnieżka wykorzystane zostały pojazdy uczestniczące w Rajdzie Arado 2019, replika samolotu myśliwskiego, broń filmowa/hukowa oraz bezpieczne środki pozoracji pola walki. Całość opatrzona została komentarzem realizowanym przez doktora nauk humanistycznych w zakresie historii.

Zgodnie z przyjętym planem godzinowym, przed inscenizacją oraz po jej zakończeniu wszystkie pojazdy zabytkowe biorące w niej udział oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznych mundurach pozostali do dyspozycji publiczności w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Według ramowego planu przedsięwzięcia na szlaku rajdowym znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka Łomnica, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica, Strzegom.

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierza Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Obszerna galeria z Osady Śnieżka (102 zdjęcia) dostępna na naszym fanpage.

Przypominamy, że portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

Leave a Comment