Rajd Arado 2019 – Kowary

W dniu 1 maja 2019 roku w mieście Kowary odbyła się kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym.

Areną działań była Kowarska Starówka, czyli ul. 1 Maja na odcinku od Placu Franciszkańskiego do okolic ratusza, na której została zrealizowana polsko-niemiecka potyczka batalistyczną, zgodna z realiami schyłkowego okresu II wojny światowej. W pokazie wykorzystana została broń hukowa (filmowa) oraz profesjonalne środki pozoracji pola walki.

Zgodnie z przyjętym planem godzinowym, przed inscenizacją oraz po jej zakończeniu wszystkie pojazdy zabytkowe biorące w niej udział oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznym mundurach pozostali do dyspozycji publiczności w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.

Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Według ramowego planu przedsięwzięcia na szlaku rajdowym znalazły się: Wrocław, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada Śnieżka Łomnica, Kamienna Góra, Lubawka, Wieśnica, Strzegom.

Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierza Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Obszerna galeria z miasta Kowary (230 zdjęć) dostępna na naszym fanpage.

Przypominamy, że portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od 2013 roku. Tylko na naszym portalu można obejrzeć reportaże ze wszystkich miast biorących udział w wydarzeniu. Zapraszamy do oglądania.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

One Thought to “Rajd Arado 2019 – Kowary”

Leave a Comment