Rajd Arado 2018 – Kamienna Góra

Już niebawem majówka i kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym, która ruszy 28 kwietnia i potrwa do 1 maja.

Jednym z miejsc realizacji tego wielkiego wydarzenia będzie oczywiście miasto Kamienna Góra. Inscenizacje odbędą się dnia 1 maja na kamiennogórskim rynku oraz w cieniu kryjącej tajemnicze laboratoria Arado, Góry Parkowej.

Pierwszym miejscem, które opanują rekonstruktorzy Rajdu Arado będzie miasto Kowary dnia 28 kwietnia. Tam odbędzie się widowisko historyczne, które zostanie zrealizowane w warunkach zabudowy miejskiej. Kolejnym dniem Rajdu Arado będzie miasto Karpacz, w którym 29 kwietnia zostanie zrealizowane widowisko historyczne „Aleja snajperów”. Rajd Arado zawita również do Pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdrój (30 kwietnia) i innych miejsc, o których będziemy niebawem informować.

Rajd Arado odbywa cię co rok w trakcie długiego weekendu majowego, a pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku. Wszystkie wydarzenia w ramach całego cyklu rekonstrukcji, odbywają się w miastach terenu południowo-zachodniej części Dolnego Śląska. W całym przedsięwzięciu udział biorą rekonstruktorzy z całego kraju.

Dziesiątki epokowych pojazdów pancernych, tysiące sztuk amunicji, zaawansowana pirotechnika i samoloty to wyjątkowa i fascynująca lekcja historii.

Portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od roku 2013. Wszystkie nasze relacje z wydarzenia dostępne tutaj.

Rajd AradoShare

Zobacz inne

Leave a Comment