Rajd Arado 2018 – Kowary

Już niebawem majówka i kolejna edycja Rajdu Arado – największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym, która ruszy 28 kwietnia i potrwa do 1 maja.

Pierwszym miejscem, które opanują rekonstruktorzy Rajdu Arado będzie miasto Kowary (Schmiedeberg). Tam odbędzie się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie oraz widowisko historyczne, które zostanie zrealizowane w warunkach zabudowy miejskiej.

Kolejnymi miastami będą Karpacz (29 kwietnia), Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdrój (30 kwietnia), Kamienna Góra (1 maja) i inne miejsca, w których odbędą się potyczki militarne. Szczegółowy program i oficjalny plakat wydarzenia zaprezentujemy niebawem.

Rajd Arado odbywa cię co rok w trakcie długiego weekendu majowego, a pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku. Wszystkie wydarzenia w ramach całego cyklu rekonstrukcji, odbywają się w miastach terenu południowo-zachodniej części Dolnego Śląska. W całym przedsięwzięciu udział biorą rekonstruktorzy z całego kraju.

Dziesiątki epokowych pojazdów pancernych, tysiące sztuk amunicji, zaawansowana pirotechnika i samoloty to wyjątkowa i fascynująca lekcja historii.

Portal Relacje Regionalne uczestniczy w Rajdzie Arado od roku 2013. Wszystkie nasze relacje z wydarzenia dostępne tutaj.

Rajd AradoShare

Zobacz inne

Leave a Comment