Rajd Arado 2017 – Lubawka

Informujemy, iż w ramach zbliżającego się Rajdu Arado, który ruszy już 28 kwietnia 2017 roku, jednym z miejsc realizacji tego wydarzenia będzie miasto Lubawka.

Dnia 30 kwietnia 2017 roku w Lubawce odbędzie się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie, cykl prezentacji militarnych oraz widowisko historyczne „Pogranicze w ogniu”.

Zaplanowane na ten dzień widowisko stanowić będzie niejako kontynuację historii zapoczątkowanej podczas cyklu prezentacji „Powrót Bohaterów” w Kamiennej Górze. Osią wydarzeń będzie ucieczka jednostek niemieckich z Dolnego Śląska oraz zbrojna konfrontacja z powracającymi z Operacji Praskiej jednostkami 2. Armii Wojska Polskiego. Zrealizowane zostanie to w formie pełnowymiarowego widowiska batalistycznego.

W widowisku wezmą udział wszyscy uczestnicy Rajdu w liczbie około 100 osób oraz wszystkie biorące udział w przedsięwzięciu, historyczne pojazdy wojskowe. Podczas widowiska na szeroką skalę wykorzystane zostaną bezpieczne efekty pirotechniczne oraz broń hukowa/filmowa.

Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.
Informacje o Rajdzie Arado 2017 dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment