Rajd Arado 2017 – Karpacz

Informujemy, iż w ramach zbliżającego się Rajdu Arado, który ruszy już 28 kwietnia 2017 roku, jednym z miejsc realizacji tego wydarzenia będzie miasto Karpacz.

Dnia 1 maja 2017 roku w Karpaczu odbędzie się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie i widowisko historyczne „Aleja snajperów”.

Inscenizacja „Aleja snajperów” będzie wzorowana na bardzo widowiskowej, ubiegłorocznej odsłonie i będzie mieć otwartą formułę, w której uczestnictwo będą brać również mieszkańcy oraz goście Karpacza. Całość zostanie zrealizowana w formie przejazdu/parady z elementami batalistycznymi z rozbudowaną sceną walki w kulminacyjnym punkcie inscenizacji. Kolumna zmechanizowana 2. Armii Wojska Polskiego, która wiedzie do Karpacza stanie się celem ataku niemieckiej jednostki specjalnej oraz dywersyjnego oddziału Werwolfu.

W widowisku wezmą udział uczestnicy Rajdu w liczbie około 100 osób. Podczas widowiska wykorzystane zostaną wszystkie historyczne pojazdy wojskowe biorące udział w Rajdzie. Podczas widowiska wykorzystane zostaną bezpieczne efekty pirotechniczne oraz broń hukowa/filmowa.

Zeszłoroczna relacja z inscenizacji w Karpaczu dostępna tutaj.
Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.
Informacje o Rajdzie Arado 2017 dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment