Rajd Arado 2017 – Jelenia Góra

Informujemy, iż w ramach zbliżającego się Rajdu Arado, który ruszy już 28 kwietnia 2017 roku, jednym z miejsc realizacji tego wydarzenia będzie miasto Jelenia Góra.

Dnia 2 maja 2017 roku w Jeleniej Górze odbędzie się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie i widowisko historyczne „Wilkołaki w Hirschberg”.

Inscenizacja „Wilkołaki w Hirschberg” to widowisko historyczne o otwartej formule, w którym udział wezmą uczestnicy Rajdu, jak również mieszkańcy Jeleniej Góry. Całość zostanie zrealizowana w formie przejazdu/parady z elementami batalistycznymi oraz rozbudowanymi scenami walki w kulminacyjnym punkcie inscenizacji. Osią wydarzenia będzie wjazd powracającej z Czech kolumny 2. Armii Wojska Polskiego, która stanie się celem ataku niemieckich strzelców wyborowych oraz oddziałów Waffen-SS, Wehrmachtu i Luftwaffe wycofujących się ku niedostępnym zakątkom Karkonoszy.

W widowisku wezmą udział wszyscy uczestnicy Rajdu w liczbie około 100 osób. Podczas widowiska wykorzystane zostaną wszystkie historyczne pojazdy wojskowe uczestniczące w Rajdzie i broń hukowa/filmowa.

Dnia 3 maja 2017 roku w Jeleniej Górze odbędzie się widowisko historyczne „1945: Wrota Czasu”.

Wydarzenie batalistyczne „1945: Wrota Czasu” będzie finałową inscenizacją Rajdu Arado 2017, z udziałem wszystkich uczestników Rajdu Arado oraz wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu historycznych pojazdów wojskowych z repliką samolotu myśliwskiego włącznie. Osią wydarzeń, realizowanych w konwencji historical-scienc-fiction będzie próba otwarcia przez doborowe jednostki Waffen-SS, cofające się w wysokie partie Karkonoszy, legendarnego portalu czasoprzestrzennego „Time Gates”. Działaniom tym przeciwstawią się powracający z Operacji Praskiej żołnierze 2. Armii Wojska Polskiego. Całość przedsięwzięcia realizowana będzie na jeleniogórskim Wzgórzu Kościuszki, niedaleko wejścia do tamtejszych podziemi.

W widowisku wezmą udział wszyscy, umundurowani uczestnicy Rajdu w liczbie około 100 osób, wszystkie biorące w nim udział historyczne pojazdy wojskowe, jak również replika samolotu myśliwskiego.

Podczas widowiska na szeroką skalę wykorzystane zostaną bezpieczne efekty pirotechniczne oraz broń hukowa/filmowa.

Zeszłoroczna relacja z inscenizacji w Jeleniej Górze dostępna tutaj.
Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.
Informacje o Rajdzie Arado 2017 dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment