Rajd Arado 2017

Przypominamy, iż już 28 kwietnia ruszy Rajd Arado 2017, największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym.
Hasłem przewodnim Rajdu będzie „Czas Bohaterów”. Z terminarzem zaplanowanych wydarzeń i szczegółowymi opisami inscenizacji w poszczególnych miastach można zapoznać się tutaj.
Rajd Arado to impreza mobilna. Terminarz ma charakter orientacyjny. Autorzy zastrzegają możliwość zmian w zakresie liczby uczestników Rajdu i inne.

Rajd Arado to cykliczne, wyróżnione między innymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wydarzenie o charakterze mobilnej, masowej lekcji historii. Tematyką Rajdu są dzieje Dolnego Śląska w schyłkowym okresie II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem związanych z tym czasem tajemnic, również tych (jak słynny, wałbrzyski Złoty Pociąg, ujawnianych w ostatnim okresie). Udział grup rekonstrukcyjnych, historyków wojskowości, muzealników wojskowych oraz kolekcjonerów militariów stanowi gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego Rajdu.

Wydarzenie adresowane jest do osób w różnym wieku, zainteresowanych historią, militariami oraz wszystkim, co wiąże się z poznawaniem dziejów Dolnego Śląska oraz historii Polski.

W tym sezonie Rajd Arado zawita na Zamek Czocha i do miast: Kamienna Góra, Lubawka, Bolków, Karpacz, Kowary, Jelenia Góra.

Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment