Rajd Arado 2016 – Kamienna Góra

W ramach Rajdu Arado nad kamiennogórskim zalewem odbyło się widowisko historyczne „Pogoń za Złotem”. Podczas inscenizacji została wykorzystana broń, samolot oraz efekty pirotechniczne. Widowisko rozpoczęło się pokazem saperskim.

Po wyjeździe niemieckich samochodów ciężarowych na pole inscenizacji nastąpił atak radzieckiego oddziału szturmowego na niemieckie samochody pancerne. Po kontruderzeniu oddziału niemieckich grenadierów pancernych na transporterach półgąsienicowych wsparte niszczycielem czołgów, nastąpił atak amerykańskiej czołówki pancernej z wykorzystaniem czołgu lekkiego, transportera półgąsienicowego oraz samochodów terenowych.
W trakcie zaciętej walki licznie zebrani widzowie mogli podziwiać nalot niemieckiego myśliwca.
Dzięki atakowi połączonych sił polsko-radziecko-amerykańskich udało się odbić ładunek przewożonego na niemieckich samochodach ciężarowych – domniemanego złota. Widowisko zakończyło się zwycięstwem aliantów.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Rajd Arado 2016 – Kamienna Góra”

  1. […] relacja z inscenizacji w Kamiennej Górze dostępna tutaj. Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj. Informacje o Rajdzie Arado […]

Leave a Comment