Rajd Arado 2016

Odliczamy godziny do największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado 2016, który ruszy już 29 kwietnia. Ponad 30 historycznych pojazdów wojskowych i ok. 200 rekonstruktorów w mundurach i uniformach z czasów II wojny światowej odwiedzi nasz region, by już czwarty rok z rzędu zmierzyć się z tajemnicami południowo-zachodnich rubieży naszego kraju.

W ramach Rajdu Arado 2016 przewidziano obecność i udział w działaniach pojazdów, jak radziecki czołg średni T-34/85, amerykański czołg lekki M5 Stuart, niemieckie transportery opancerzone Sd.Kfz. 251 w dwóch wariantach, szeroką gamę samochodów terenowych ze słynnymi Willysami oraz zabytkowych motocykli znanych, światowych marek, a także samoloty Tiger Moth T-7230, Taylorcraft Auster Mk. IV i replikę niemieckiego myśliwca. Nowością tegorocznej edycji Rajdu Arado będą I Międzynarodowe Zawody Sportowe Grup Rekonstrukcji Historycznej.

Prezentujemy nasze grafiki promujące to wielkie wydarzenie i zapraszamy na majówkę na Dolny Śląsk.

Przypominamy, iż czadrow.pl objął patronat medialny nad tym wielkim wydarzeniem. Również w tym sezonie na Rajdzie Arado nie zabraknie „Czadrowa”. Relacje z inscenizacji w poszczególnych miastach będzie można obejrzeć na naszym serwisie.

76188

Share

Zobacz inne

Leave a Comment