Rajd Arado 2016

Przypominamy, iż już 29 kwietnia 2016 roku ruszy największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado 2016. Ponad 30 historycznych pojazdów wojskowych i ok. 200 rekonstruktorów w mundurach i uniformach z czasów II wojny światowej odwiedzi nasz region, by już czwarty rok z rzędu zmierzyć się z tajemnicami południowo-zachodnich rubieży naszego kraju.

Również w tym sezonie czadrow.pl objął patronat medialny nad tym wielkim wydarzeniem. Relacje z inscenizacji w poszczególnych miastach będzie można obejrzeć na naszym serwisie.
Miło nam poinformować, iż oprawa graficzna Rajdu Arado jest również naszego autorstwa (oficjalny plakat, grafiki promocyjne, ulotki, bilety itp.).

W tym roku tematem przewodnim Rajdu Arado będzie z jednej strony poszukiwanie dolnośląskiego złota, w tym słynnego, ukrytego gdzieś w Sudetach depozytu wrocławskiego, który w kwietniu 1945 r. wyjechał ze stolicy województwa w kierunku Berlina i do tej pory nie został odnaleziony. Drugą ważną kwestią będzie pochylenie się nad losami żołnierza polskiego, który przelewał krew niemal na wszystkich frontach ostatniego, globalnego konfliktu. Temu ostatniemu służyć mają przede wszystkim prezentacje i pokazy dynamiczne sprzętu, w tym zabytków lotniczych związanych z Polskimi Siłami Powietrznymi, podczas zaplanowanego na ostatni dzień Rajdu, pikniku historycznego w Jeleniej Górze.

Nowością tegorocznej edycji Rajdu Arado będą I Międzynarodowe Zawody Sportowe Grup Rekonstrukcji Historycznej, które w poniedziałek 2 maja odbędą się w Kamiennej Górze.

Zapraszamy na Rajd Arado 2016!

Prezentujemy grafiki promocyjne tego wielkiego wydarzenia. Oficjalny plakat niebawem.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment