Rajd Arado 2016

Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczna majówka na Dolnym Śląsku zaznaczy się największym w Polsce wydarzeniem o charakterze historyczno-edukacyjnym. Rajd Arado ponownie odwiedzi Dolny Śląsk. Ponad 30 historycznych pojazdów wojskowych i ok. 200 rekonstruktorów w mundurach i uniformach z czasów II wojny światowej między 29 kwietnia a 3 maja ruszy w Karkonosze, by już czwarty rok z rzędu zmierzyć się z tajemnicami południowo-zachodnich rubieży naszego kraju.

W tym roku również nie zabraknie widowiskowych inscenizacji, w tym między innymi wielkiej bitwy nad kamiennogórskim Zalewem, walk z użyciem broni hukowej i efektów pirotechnicznych w centrum Karpacza, Kowar i Bolkowa, czy żywiołowego pościgu pododdziałów Armii Stanów Zjednoczonych za wycofującymi się jednostkami niemieckimi w kierunku Lubawki i Zaclerza w Czechach.

W ramach Rajdu Arado 2016 przewidziano obecność i udział w działaniach pojazdów, jak radziecki czołg średni T-34/85, amerykański czołg lekki M5 Stuart, niemieckie transportery opancerzone Sd.Kfz. 251 w dwóch wariantach, a także szeroką gamę samochodów terenowych ze słynnymi Willysami oraz zabytkowych motocykli znanych, światowych marek. Nowością tegorocznej edycji Rajdu Arado będą I Międzynarodowe Zawody Sportowe Grup Rekonstrukcji Historycznej.

Szczegółowy plan działań Rajdu Arado 2016 niebawem.

Zapraszamy do poniższych galerii z wcześniejszych Rajdów Arado.
Największe relacje fotograficzne z tego wydarzenia tylko na czadrow.pl.

70491  operacjakg1  bitwaczolgow

74914

Share

Zobacz inne

Leave a Comment