Rajd Arado 2015 – Miasto historii

Dziś dnia 02.05.2015 r. Rajd Arado dotarł do Kamiennej Góry.

Drogi sprzymierzonych oraz wycofujących się Niemców pokrzyżowały się w Landeshut. W cieniu kryjącej tajemnicze laboratoria Arado Góry Parkowej przez cały dzień toczą się walki z udziałem jednostek niemieckich, radzieckich, polsko-brytyjskich oraz amerykańskich.

Na kamiennogórskim rynku oprócz pojazdów wojennych zaparkował również Mobil Gaming Truck MGT-20. Jest to pojazd promujący grę komputerową World of Tanks.

Przypominamy, iż serwis czadrow.pl objął patronat medialny nad tą największą imprezą historyczno-edukacyjna na Dolnym Śląsku.

Share

Zobacz inne

0 Thoughts to “Rajd Arado 2015 – Miasto historii”

 1. #

  Szkoda, że organizatorzy nie zadbali o to, aby zamknąć ruch kołowy, a nie bieganie i oglądanie między poruszającymi się samochodami. Było NIEBIEZPIECZNIE dla uczestników i oglądających m.in. pod ratuszem i pod ARADO.
  Spodziewana była wpadka w Kamiennej, tak jak w Jeleniej: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,57674

  1. W Jeleniej Górze podobno zaczęli na rynku o 21.15 a jakaś sierota przyszła później i narzekała, że zaczęli za wcześnie. Na każdym plakacie i ulotce jest napisane, że zaczynają o 21.00. Na takie wydarzenia należy przyjść wcześniej a nie na ostatnia chwilę.

 2. #

  Ale ruch mogli by zamknąć w Kamiennej Górze, a nie wszyscy biegali między samochodami.

  Nie uważasz Pan?

  1. Ruch jest zamykany, jeżeli jest na dane miejsce zaplanowana akcja inscenizacyjna. W mieście były potyczki spontaniczne bez wcześniejszych informacji. Zapewne lepiej by było przy zamkniętym chwilowo ruchu jednak organizatorzy taki mieli zamiar. Zorganizowana potyczka odbyła się nad zalewem.
   Pozdrawiam
   Artur

Leave a Comment