Rajd Arado 2015 – Kamienna Góra

Odbyła się największa inscenizacja Rajdu Arado 2015. Nad kamiennogórskim zalewem w walkach udział wzięli żołnierze niemal wszystkich stron biorących udział na frontach II wojny światowej.

Losy niemieckiego garnizonu Landeshut (Kamienna Góra) były przesądzone. Mimo sprzecznych interesów, oficerowie Wehrmachtu, Waffen-SS i Luftwaffe wspólnie próbowali wyprowadzić kolumnę pojazdów pancernych i samochodów ciężarowych z miasta. Nie spodziewali się jednak, że po drugiej stronie linii frontu trafią na oddziały Armii Czerwonej oraz uzbrojonych w czołgi M5 Stuart i M4 Sherman Amerykanów.

Wspaniale zorganizowana inscenizacja, jaka odbyła się w Kamiennej Górze, zapewne przejdzie do historii Rajdu Arado. Udział w walkach wzięło ponad 200 żołnierzy. Zebrani widzowie mieli możliwość obserwacji ataku z powietrza samolotem Meserschmitt i udział dwóch pojazdów pancernych Hetzer.

Po zakończeniu inscenizacji na polu bitwy wylądowali spadochroniarze Sił Specjalnych. Burmistrz Miasta Kamienna Góra odebrał pamiątkowy znaczek jednostki GROM.
Na koniec każdy z widzów mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z pojazdami pancernymi i żołnierzami.

70498

Zobacz inne

0 Thoughts to “Rajd Arado 2015 – Kamienna Góra”

 1. Do Redaktora

  Dlaczego na tej stronie http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,27717, jak się kliknie: „Więcej fotek: czadrow.wordpress.com” strona przechodzi na głowną stronę walbrzyszka?

  1. Źle podlinkowali odnośnik. Po kliknięciu w napis Zobacz zdjęcia przechodzi się na naszą stronę.
   Pozdrawiam
   Artur

 2. Damian

  Najładniejsze zdjęcie ze wszystkich, to jest to: https://czadrow.wordpress.com/2015/05/02/rajd-arado-2015-kamienna-gora/#jp-carousel-25996 . A bardziej ładne dziewczyny na tym zdjęciu.
  Wiedział fotograf kogo najlepiej ująć.
  Pozdrawiam.

 3. do XYZ

  No wspaniała dziewczyny. Nic tylko się umawiać 😉

 4. Magda Lena

  Damian weź Ty ogarnij się, umów się w końcu z Tą Pauliną.

 5. Do Magda Lena

  Żeby jeszcze Paulina była dostępna 😉

Leave a Comment