Radosna edukacja w kamiennogórskich przedszkolach

Kamienna Góra przystąpi do realizacji projektu „Radosna edukacja w kamiennogórskich przedszkolach”. Otrzymano blisko 860 tysięcy złotych dotacji na jego realizację.

Projekt będzie realizowany w trzech miejskich przedszkolach od 1 października 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.  Jego całkowita wartość przekroczy milion złotych.

15 istniejących miejsc przedszkolnych zostanie przystosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. 430 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat zostanie objętych dodatkowymi zajęciami edukacyjnymi.

Na terenie przedszkola nr 1 zostanie wykonany bezpieczny plac zabaw z miękką nawierzchnią, zostanie też zamontowana specjalistyczna huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole nr 3 w ramach projektu wzbogaci się o windę schodową. Przedszkole nr 2 jest już przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w ramach innego projektu.

Projekt przewiduje także indywidualne wsparcie psychologiczno – pedagogiczne dla dzieci z deficytami rozwojowymi. Do przedszkoli trafią nowe pomoce dydaktyczne. Placówki otrzymają komputery, tablice multimedialne oraz zestawy do zajęć umuzykalniających i plastycznych. Kadra placówek weźmie udział w szkoleniach zawodowych.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment