Radni wysłuchali informacji w zakresie funkcjonowania Sanikomu

Podczas XVII Sesji Rady Gminy Kamienna Góra radni wysłuchali informacji w zakresie funkcjonowania Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanikom Sp. z o.o.

Prezes spółki Andrzej Wojdyła przedstawił problematyką segregacji i odzyskiwania odpadów z jaką boryka się przedsiębiorstwo. Zaprezentował graficznie koszty systemu odpadowego porównując Polskę do Austrii, Hiszpanii i Czech, co potwierdziło, że w Polsce dopłaty do przetwarzania odpadów są fikcją. Poinformował również, że przedsiębiorstwo zaplanowało inwestycję w postaci budowy sortowni odpadów za prawie 42 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana w styczniu br. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku, o czym informowaliśmy wcześniej na naszym portalu.

Rozpoczęła się już rozbudowa części biologicznej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów i ruszyły prace przy budowie sortowni o wydajności ok. 7840 Mg/rok. Oprócz hali sortowni odpadów komunalnych z selektywnej zbiórki powstaną również inne, niezbędne obiekty i elementy infrastruktury technicznej, m.in. zaplecze warsztatowo-socjalne, waga najazdowa (zagłębiona) dla samochodów ciężarowych, wiata na surowce wtórne, na elektrozłom, hala przeróbki szkła, place manewrowy i technologiczny.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment