Radni wyrazili zgodę na dzierżawę pomieszczeń kamiennogórskiego dworca

W dniu 7 maja br. kamiennogórscy radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie wieloletniej umowy dzierżawy dworca kolejowego w Kamiennej Górze. Podczas głosowania 15 radnych opowiedziało się za. Kamiennogórski samorząd zgodził się na dzierżawę części dworca na okres minimum 5 lat. Wysokość czynszu zostanie określona po zakończeniu remontu na podstawie średnich cen wynajmu w regionie. Burmistrz Janusz Chodasewicz może przystąpić do kolejnej tury rozmów z PKP w sprawie rewitalizacji tego zdewastowanego obiektu.

Przypominamy, że XXII Sesja Rady Miasta Kamienna Góra została przerwana 29 kwietnia. Radnym z porządku obrad pozostało jedynie podjęcie wspomnianej uchwały. Deklaracja samorządu o przyszłej dzierżawie części pomieszczeń przez miasto Kamienna Góra jest warunkiem wykonania remontu dworca przez PKP, który może kosztować od 15 do 20 mln złotych.

Zabytkowy dworzec kolejowy w Kamiennej Górze wstępnie trafił na listę 150 stacji kolejowych przeznaczonych przez spółkę PKP do remontu. Przedstawiciele PKP zadeklarowali rozpoczęcie remontu w ramach programu, który będzie realizowany w latach 2023-2027. 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment