Przywłaszczył pieniądze wypłacone z bankomatu obywatelowi Niemiec

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który przywłaszczył 4 tysiące złotych. Wykorzystał on okazję pod jednym z bankomatów w Szklarskiej Porębie. Turysta z Niemiec sądził, że transakcja wypłaty 4 tysięcy złotych została anulowana i odszedł, pozostawiając gotówkę.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy.

Jak ustalili funkcjonariusze, turysta z Niemiec przebywający w Szklarskiej Porębie 24 lutego br. w jednym z bankomatów próbował wypłacić 4 tysiące złotych. W związku z tym, że transakcja długo była realizowana, sądził, że została anulowana i odszedł od bankomatu, nie zauważając wypłaconej gotówki. Stojący za nim 22-latek wykorzystał sytuację i przywłaszczył pieniądze.

Pokrzywdzony o tym, że stracił 4 tysiące złotych  zorientował się 2 dni później, gdy chciał ponownie wypłacić gotówkę. O kradzieży powiadomił Policję. Funkcjonariusze na podstawie analizy z nagrań kamer monitoringu oraz na podstawie uzyskanych informacji wytypowali 22-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Mężczyzna przyznał się do tego przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej gotówki.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 22-latkowi za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment