Przywitano uczniów klas pierwszych w Marciszowie

W dniu 1 września 2020 roku w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Z uwagi na zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zakaz zgromadzeń zrezygnowano z uroczystej akademii. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021odbyło się wyłącznie z udziałem klas pierwszych i bez udziału rodziców. Klasy od II do VIII rozpoczęły naukę w salach lekcyjnych z wychowawcami.

Uroczyście nowych uczniów klas pierwszych przywitali: dyrektor szkoły Ewa Sawicz, wicedyrektor Anetta Płaszewska oraz Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik, który życzył m.in. samych sukcesów w nauce, a każdy dzień spędzony w szkole przyniósł dzieciom wiele radości.

MEN założył następujące warianty nauki: stacjonarny, mieszany i zdalny. Kierownictwo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowało zatem 3 strategie. W trosce o bezpieczeństwo zakupiono dozowniki dezynfekujące, lampy bakteriobójcze UV, a plan lekcji i przerw został ułożony tak, aby jak najmniej dzieci przebywało na korytarzach. Zostały opracowane także szczegółowe procedury pracy i nauki w czasie pandemii.

Najważniejsze regulacje to:
– obowiązek zasłaniana ust i nosa w autobusie i podczas przerw,
– zgoda na mierzenie temperatury,
– przebywanie w szkole tylko osób zdrowych,
– zakaz poruszania się po szkole dla osób z zewnątrz,
– opracowanie sposobu szybkiego kontaktu,
– powołanie zespołu do spraw bezpieczeństwa.

Zobacz inne

Leave a Comment