Przygotowują uwagi do kontrowersyjnych propozycji nowych linii kolejowych

Gmina Miejska Kamienna Góra przygotowuje swoje uwagi do korytarza nowych linii kolejowych planowanych w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Konsultacje ruszyły 10 lutego i trwają do 10 marca br.

Przypominamy, że zaproponowane warianty przez CPK prowadzą linię kolejową na wybudowanej ścieżce rowerowej Kamienna Góra-Krzeszów lub przecinają zabudowania w miejscowości Czadrów i Krzeszów, o czym informowaliśmy wcześniej.

Uwagi można przesłać pocztą lub składać drogą internetową. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie tutaj.

W uwagach wystosowanych przez Gminę Miejską Kamienna Góra znajdzie się m.in. argument wybudowanej ścieżki rowerowej, przebiegu linii przez cenne przyrodniczo tereny oraz, że linia kolejowa kończy się w Okrzeszynie i nie ma kontynuacji po stronie czeskiej.

Swoje uwagi przygotowuje również Gmina Wiejska Kamienna Góra.

CPK uspokaja, że żaden z przedstawionych przez spółkę wariantów nie przesądza o ostatecznym przebiegu linii kolejowych. Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała poinformował, że to, co zostało zaprezentowane w projekcie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego to są tylko przykładowe propozycje przebiegów kolei. Ustalenia w sprawie ostatecznego przebiegu linii będą podejmowane na dalszych etapach procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji w tagach CPK

Fot. cpk

Share

Zobacz inne

Leave a Comment