Przygoda z wodą

Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” w dniach 23 – 28 maja 2021 roku realizowało projekt „Przygoda z wodą”, w którym uczestniczyło 10 osób. Projekt był współfinansowany ze środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych wspierających upowszechnianie kultury fizycznej i sportu pozyskanych od Zarządu Powiatu Kamiennogórskiego, Burmistrza Miasta Kamienna Góra, PFRON oraz Burmistrza Miasta Lubawka. W ramach tego projektu odbył się IV Rejs Integracyjny „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze”.

Trasa rejsu: Kamienna Góra – LubczynaTrzebież – Wapnica – Międzyzdroje – Dźwirzyno – Wolin – Kamień Pomorski – Stepnica – Kamienna Góra.

W trakcie rejsu uczestnicy dzięki Fundacji im. Dwighta Eisenhowera mogli skorzystać z różnych atrakcji, do których należały:
-zwiedzanie w Wapnicy Szmaragdowego Jeziorka i punktu widokowego,
-spotkanie z ornitologiem i obrączkowanie ptaków,
-windsurfing,
-nurkowanie,
-zwiedzanie w Międzyzdrojach Muzeum Figur Woskowych, spacer po plaży, molo i Promenadzie Gwiazd,
-zwiedzanie Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie,
-w Kamieniu Pomorskim zwiedzanie Bałtyckiego Parku Dinozaurów, udział w grze fabularnej oraz rozgrywki na kręgielni.

Składamy serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania dla sterników, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wprowadzali uczestników w tajemniczy świat żeglarstwa.

Rejs był dla osób z niepełnosprawnością wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, umiejętności dostosowania się do niestandardowych warunków, integracji z innymi osobami, poznania tajników żeglowania, przeżycia prawdziwej przygody pełnej wyjątkowych wspomnień.

Wszystkim tak bardzo podobał się rejs i żeglarstwo, że postanowili zostać i wziąć udział w IV Morskich Integracyjnych Regatach Turystycznych MIRT 2021, które odbyły się 29 maja br. w Trzebieży.

Share

Zobacz również

Leave a Reply