Przygoda na szlaku

Osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z opiekunami wzięły udział w pierwszym rajdzie z cyklu wypraw “Przygoda na szlaku”.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie “Podaj Rękę Kamienna Góra”, działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Projekt współfinansowany został środkami Gminy Kamienna Góra oraz PFRON.

Piechurzy, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali tajemnice przyrody “Doliny Miłości” w lubawskiej Kruczej Dolinie. Uczestnicy rajdu poznawali region, lokalną faunę i florę, ciekawostki z życia zwierząt leśnych, wzięli również udział w warsztatach plastycznych, uczyli się techniki maszerowania z kijami nordic walking, pokonywali wytyczony szlak turystyczny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas gier ruchowych w otoczeniu pięknej natury.

Dla wszystkich uczestników imprezy organizator zapewnił posiłek.

Do udziału w rajdzie w ramach integracji i zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce.

Realizacja projektu przyczynia się do aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Daje możliwość na aktywne spędzanie czasu wolnego i obcowanie z naturą.

Share

Zobacz inne