Przez nieuwagę spowodował wypadek drogowy

W sobotę po południu w Grzędach doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu dostawczego. Policjanci ruchu drogowego na miejscu ustalili, że 19-letni kierujący nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa, zjechał z jezdni, uderzył w znak drogowy, a następnie w ogrodzenie posesji. To zdarzenie mogło zakończyć się tragedią. Dwie osoby trafiły do szpitala, ale na szczęście nikt nie zginął.

Była godzina 14:00, kiedy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał informację o poważnym w skutkach wypadku drogowym w miejscowości Grzędy. Podejrzewany o  doprowadzenie do zdarzenia 19-letni wałbrzyszanin tłumaczył funkcjonariuszom, że chwilę przed wypadkiem próbował podłączyć ładowarkę telefonu do gniazda w samochodzie, stracił kontakt wzrokowy z jezdnią i zjechał z niej, uderzając o ogrodzenie posesji.

Na miejsce wezwane zostały także zespoły ratownictwa medycznego, które przewiozły do szpitala dwie osoby – pasażerów. Policjanci ustalili, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 19-letni kierujący został na miejscu przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody mężczyzna był trzeźwy.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Wyjeżdżając na drogę zawsze należy skupić się wyłącznie na jeździe i obserwować to co dzieje się na niej i poza nią. W związku z budową obwodnicy Wałbrzycha pamiętajmy także, aby nie jeździć „na pamięć”, gdyż w wielu miejscach doszło do zmian w oznakowaniu pionowym, jak i poziomym. W dużej mierze od nas samych zależy bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników ruchu drogowego.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz