Przewoził blisko 4 kg marihuany. Wpadł podczas kontroli drogowej

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli blisko 4 kg marihuany oraz kokainę, z której można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Ponadto kierujący podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

20 marca 2019 roku około godziny  17.00 policjanci na ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze zauważyli  samochód marki BMW, którego kierujący nie zatrzymał się na zielonej strzałce.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał i wskazali miejsce do zatrzymania. Kierującym okazał się 29-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był bardzo nerwowy, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Jak się później okazało, powodem jego  zdenerwowania były narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli w 3 pakunkach łącznie blisko 4 kg marihuany, a dodatkowo w jego miejscu zamieszkania znaleźli jeszcze kokainę, z której można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Zachowanie kierowcy wskazywało również, że najprawdopodobniej kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

29-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających za co grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za  to przestępstwo. Obecnie policja ustala źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3  miesięcy.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz