Przestępcy zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w poprzedni czwartek na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wykraść dopiero co położony w ziemi kabel energetyczny. Jeden ze sprawców trafił w ręce funkcjonariuszy po kilkusetmetrowym pościgu pieszym, drugi został zatrzymany w rowie ze szpadlem w ręku. Podejrzani to dwaj wałbrzyszanie w wieku 20 oraz 37 lat.

18 kwietnia około godziny 22:00 policjanci prewencji otrzymali informację o dwóch mężczyznach znajdujących się w rowie w pobliżu ul. Andersa w Wałbrzychu, którzy najprawdopodobniej próbują wykraść położony w tym samym dniu w ziemi kabel energetyczny. Policjanci niezwłocznie udali się nie miejsce zgłoszenia interwencji. Na widok mundurowych jeden ze sprawców zaczął uciekać, drugi pozostał w rowie z łopatą w ręku. Obaj ostatecznie trafili w ręce policjantów.

Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności ustalili, że 20 oraz 37-latek usiłowali wykopać z ziemi kabel o długości 4,5 metra, co spowodowałoby straty w kwocie blisko 750 złotych na rzecz pokrzywdzonej firmy. Za popełnione przestępstwo mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment