Przerwana przepustka

Funkcjonariusze Komisariatu Policji z Lubawki 26 marca br. zatrzymali sprawcę kradzieży mieszkaniowej mającej miejsce na terenie Lubawki. Sprawca po włamaniu się do jednego z mieszkań dokonał kradzieży jego wyposażenia. Jak się okazało przebywał na przepustce z Zakładu Karnego.

Policjanci z Lubawki dokonali zatrzymania 34 – letniego mieszkańca Gminy Lubawka podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Lubawki, pod nieobecność właściciela. Po wyłamaniu drzwi wejściowych z mieszkania skradł wartościowe przedmioty w szczególności elementy metalowe, żyrandol, wiertarkę oraz odciął przewody elektryczne od wszystkich urządzeń zasilanych prądem. Policjanci dokonali zatrzymania sprawcy włamania bezpośrednio po dokonaniu przez niego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze odnaleźli również ukryte na obrzeżach Lubawki przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Jak się okazało zatrzymany przez policjantów sprawca, dokonał powrotu do przestępstwa w ramach “recydywy” z uwagi na to, iż przebywał na udzielonej mu przez Zakład Karny przepustce. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po wykonanych czynnościach przez policjantów w asyście funkcjonariuszy Służby Więziennej wrócił do jednostki penitencjarnej.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment