Przemysław Bluszcz w Świdnicy

Dnia 10 czerwca 2018 roku o godz. 17:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie z Przemysławem Bluszczem. Wstęp wolny.

Przemysław Bluszcz to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Z maniakalnym uporem obsadzany w rolach morderców i gangsterów. Kreowany na czarny charakter przez kolejne stacje telewizyjne. Przez ostatnią dekadę stworzył na scenie Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy ponad 40 ról.
Gra na scenach Teatru Współczesnego we Wrocławiu, Teatru Polonia i Teatru Studio w Warszawie. Ma na swoim koncie nagrody aktorskie festiwali teatralnych w Kaliszu, Zabrzu, Szczecinie i Bydgoszczy. Dwukrotny laureat nagrody za kreację aktorską w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodzony za debiut na 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znany z seriali telewizyjnych „Czas Honoru”, „Przepis na życie”, „Ratownicy” oraz filmów fabularnych „Zero”, „Supermarket”, „Jesteś bogiem”, „Drogówka” czy „Być jak Kazimierz Deyna”.Share

Zobacz inne

Leave a Comment