Przekazano urządzenie do mechanicznego uciskania klatki piersiowej LUKAS 3

W dniu 27 marca 2019 roku w Sali Witrażowej Urzędu Miasta Kamienna Góra odbyło się uroczyste przekazanie urządzenia do mechanicznego uciskania klatki piersiowej marki LUKAS 3. Urządzenie do masażu serca przekazał dyrekcji pogotowia ratunkowego Burmistrz Miasta Janusz Chodasewicz wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Januszem Jaroszem, który pełni również funkcję pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych i miał istotny wpływ na zakup urządzenia.

Przypominamy, że poprzednia Rada Miasta Kamienna Góra przyjęła wniosek dotyczący zakupu urządzenia. Sprzęt ten używany jest podczas zatrzymania akcji serca, wykonuje mechanicznie uciskanie klatki piersiowej, a co tym idzie, pozwala szybciej wdrożyć pozostałe procedury medyczne przez ratowników medycznych.

Pogotowie Ratunkowe w Kamiennej Górze jest oddziałem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Obejmuje ono cztery powiaty: Lubański, Lwówecki, Jeleniogórski, Kamiennogórski. Łącznie jest to 13 karetek na całym obszarze działania. Obecnie takich urządzeń jest 8. Podczas dzisiejszego przekazania dołączyło 9 i jest to pierwsze urządzenie które zostało przekazane od samorządu (poprzednie zakupione zostały ze środków własnych).

Koszt urządzenia to 53 244 zł. Urządzenie jest objęte gwarancją 24 miesiące.

Share

Zobacz również

One Thought to “Przekazano urządzenie do mechanicznego uciskania klatki piersiowej LUKAS 3”

Leave a Reply