Przekazano pojazd ratowniczo-gaśniczy do jednostki OSP Marciszów

W Komendzie Powiatowej PSP w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (środa, 6 kwietnia) oficjalne przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego do jednostki KSRG OSP Marciszów. Pojazd Renault Midlum z 2006 roku zastąpi bardzo wysłużonego Mercedesa z lat 60-tych.

W przekazaniu pojazdu uczestniczyli m.in. komendant PSP w Kamiennej Górze bryg. Sławomir Graczyk, prezes OPZ OSP RP Jan Kasprzyk, wójt Wiesław Cepielik z zastępcą Pawłem Truszczyńskim oraz prezes OSP Marciszów Jerzy Skiba.

– Zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i mienia w Naszej gminie jest dla mnie priorytetem, dlatego wspólnie ze strażakami dbamy o odpowiednie wyposażenie i doposażenie. Dzięki naszej determinacji udało się pozyskać kolejny pojazd ratowniczo-gaśniczy, który pozwoli na jeszcze lepsze zabezpieczenie gminy i poprawi komfort i bezpieczeństwo służby Naszych strażakom z OSP Marciszów. Chociaż pojazd nie jest nowy, ale ma zaledwie 38 tys. przebiegu, jest w pełni sprawny i z pewnością jeszcze wiele lat posłuży. Cieszę się, że to nam udało się pozyskać ten pojazd, bo chętnych jednostek było wiele, a ostatecznie Pan Komendant Wojewódzki we Wrocławiu i Pan Komendant Powiatowy przychylili się do wsparcia Marciszowa. Wartość pozyskanego pojazdu wynosi ponad 200 tys. zł – mówi wójt Wiesław Cepielik.

Przypominamy, że używany wóz z PSP Kamienna Góra mógł zasilić jednostkę OSP dzięki pozyskaniu nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego MAN, o czym informowaliśmy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment